LADEP Dokuzuncu Dönem Sertifika Töreni Gerçekleşti.

LADEP-2 Dokuzuncu Dönem Katılımcıları Sertifikalarına Kavuştu!
 
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile İSAM arasında gerçekleşen bir protokole dayalı olarak 2006 yılından bu yana özellikle İslâm ilimleri eksenli bir hayat düşleyen gençler için yürütülen LADEP’in dokuzuncu dönem katılımcıları, 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü düzenlenen programla sertifikalarına kavuştu. 
Birbirinden bağımsız üç aşamaya sahip olan LADEP’te, 2014-2016 yılları arasında LADEP-2 dokuzuncu dönem seminerlerini devamlı olarak takip eden 9 katılımcı LADEP Sertifikası almaya hak kazandı. İSAM Konferans Salonu’nda düzenlenen programda, İSAM Başkanı Raşit Küçük, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Ali Köse; İSAM Başkan Yardımcıları M. Suat Mertoğlu, Tuncay Başoğlu, Ali Hakan Çavuşoğlu; LADEP Koordinatörü Eyyüp Said Kaya ve LADEP seminer hocalarının yanı sıra halen devam eden LADEP-1 beşinci dönem ve LADEP-2 on ve on birinci dönem katılımcıları hazır bulundu. 
Kur’ân-ı Kerîm tilavetiyle başlayan programda söz alan LADEP Koordinatörü Eyyüp Said Kaya, seminerleri başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan LADEP’lileri tebrik ettiği konuşmasında LADEP’in İslâm ilimleri eğitimi veren fakültelere alternatif bir eğitim programı olmadığını aksine İlahiyat müfredatını destekler mahiyette seminerler içerdiğini vurguladı. Seminerlerin hafta içi akşamları yapılmasının katılımcılara hafta sonları farklı kurum ve seminerlerden de istifade imkânı sunduğunu, LADEP’te seminerlere devamın esas kabul edilmesinin istikrar sağladığını ve söz konusu istikrarın katılımcılara İslâm ilimleri merkezli bir tasavvur kazandırma hedefine ulaşmada önemli bir etken olduğunu vurguladı.
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Ali Köse, kendisinin de ilim hayatının önemli safhalarında İSAM’dan istifade ederek çalışma yaptığını ifade ettiği konuşmasında LADEP’in alametifarikalarından olan “fakültelere alternatif bir eğitim programı olmama” prensibinin ehemmiyetine vurgu yaptı, sertifika almaya hak kazanan katılımcıları tebrik etti.

İSAM Başkanı Raşit Küçük, LADEP’e uzun zaman ayıran katılımcıları tebrik ettiği konuşmasında, sahih bir İslâm ilimleri tasavvurunun ne kadar büyük önemi haiz olduğunun günümüzde daha iyi anlaşıldığını belirterek LADEP’in uzun bir süreç gerektiren tasavvur inşâsında sahih bir nüve mesabesinde olduğunu vurguladı. 

Konuşmaların ardından LADEP hocalarından Talha Hakan Alp, M. Fatih Kaya, Abdurrahman Harash ve Hud Ebû Râs’ın da takdimiyle katılımcılara sertifikaları sunuldu.

 


 

 

 


 

 

 

 

 Yazım Tarihi : 07/06/2017

 
Arkadaşına Gönder
Yazdır
 
     

     
 

  Kütüphane KATALOG TARAMA
 

  METİN ERİŞİMLİ VERİ TABANLARI

   İlahiyat Makaleler VT (PDF)
    Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Makaleleri VT (PDF) YENİ
    Dokümantasyon VT (PDF)
    Osmanlıca Makaleler VT (PDF)
    Risaleler VT (PDF)
    Osmanlı Salnâmeleri VT (PDF)
  KÜNYE ERİŞİMLİ VERİ TABANLARI
    İlahiyat F. Tezler Kataloğu VT
    Türkiye Kütüphaneleri VT
    Makaleler VT
    Kadı Sicilleri Kataloğu VT
  ARŞİV VERİ TABANLARI
    Hüseyin Hilmi Paşa Evrakı
    Yusuf İzzeddin Efendi Evrakı
    Muhammed b. T. et-Tancî Evrakı 
    Ziyad Ebüzziya Evrakı 
    Orhan Şaik Gökyay Evrakı
    Kemal Batanay Müzik Arşivi
    Mehmed Safayhi Evrakı
    Veysel Paşa Evrakı
    Rıza Tevfik Bölükbaşı Evrakı
   Cüneyd Kosal Türk Musikisi Arşivi (PDF) YENİ
 
   Kütüphane Yayın Teklif Formu
    Elektronik Kaynaklar
    Linkler             Üyelik
    Anket

    İletişim

İSLÂM ANSİKLOPEDİSİ

İSTANBUL KADI SİCİLLERİ

 
     

  Haberler
           Haberler