Kütüphane Randevu Sisteminde Değişiklik

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda üyemize randevulu hizmet vermeye devam eden kütüphanemizde haftalık 4 yarım günle sınırlı olan randevu hakkı, önce 6 yarım güne çıkarılmış, ardından daha adil ve verimli kullanım için aşamalı randevu sistemine geçilmiştir. Üyelerimizin kütüphanemizden daha fazla istifade edebilmesi için kütüphane çalışma saatleri 14 Eylül Pazartesi gününden itibaren 09:30 – 23:00 olarak yeniden düzenlenmiştir.

Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele sürecinde ülke genelinde alınan tedbirler çerçevesinde bir süre üyelerine hizmet vermeye ara veren İSAM Kütüphanesi 22 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren günlük sınırlı sayıda üyesine randevu sistemiyle hizmet vermeye başlamıştır. Bu tarihten itibaren kütüphanemizin günlük ve haftalık doluluk oranları ve üyelerimizin geri bildirimleri değerlendirilerek daha adil ve verimli bir kullanım için randevu sisteminde değişiklikler yapılmaktadır.

Bu kapsamda, başlangıçta haftalık 2 yarım gün ile sınırlı olan randevu hakkı, bir süre sonra 4 yarım güne, daha sonra da 6 yarım güne çıkarılmıştı. Kütüphanemize ve randevu sistemine yönelik talebin artmasıyla birlikte, her hafta pazar günü saat 23:00’de açılan haftalık randevuların daha ilk saatlerde dolduğu ve hafta içerisinde günlük ya da acil kütüphane ihtiyacı olan üyelerimizin randevu alma sorunu yaşadıkları gözlenmiştir. Bu sorunu belli ölçüde çözmek ve üyelerimize daha adil ve verimli bir şekilde randevu alma imkânı sunabilmek amacıyla, geçtiğimiz haftalarda aşamalı randevu sistemine geçilmiş ve böylece aynı hafta içerisinde daha fazla sayıda üyemizin kütüphanemizden yararlanması sağlanmıştır.

Aşamalı Randevu Sistemi

Aşamalı randevu sistemi, her bir üyemize aynı hafta içerisinde aşamalı olarak en fazla 6 yarım gün randevu alma imkânı sunmaktadır. Buna göre;

Haftalık randevuların açıldığı pazar günü saat 23:00’den itibaren üç aşamalı olarak aşağıdaki şekilde ikişer yarım günlük randevu alınabilecektir:

Haftanın her günü için
Pazar 23:00’den Pazartesi 23:00’e kadar 2 yarım günlük,
Pazartesi 23:00’den Salı 23:00’e kadar 2 (toplam 4) yarım günlük,
Salı 23:00’den Pazar 23:00’e kadar 2 (toplam 6) yarım günlük,
randevu alabilirsiniz.

Kütüphanemizden daha adil bir şekilde yararlanılmasını temin etmek amacıyla yapılan bu düzenlemenin daha verimli işleyebilmesi için üyelerimizden, aldıkları randevuları kullanmayacakları belli olduğunda mümkün olduğunca erken bir vakitte iptal etmelerini rica ediyoruz. Böylece doluluk sebebiyle randevu alamayan bir başka kütüphane üyemize imkân sağlanmış olacaktır.

Bu süreçte yapılan son düzenleme, kütüphanemizden daha uzun süre yararlanılmasını temin etmek amacıyla açılış saatinin geri çekilmesi olmuştur. Pandemi döneminde bugüne kadar 10:30 olarak uygulanan kütüphane açılış saati 09:30’a çekilmiş ve kütüphane randevuları aşağıdaki vardiyalara göre yeniden düzenlenmiştir:

Sabah vardiyası: 09:30 – 16:00 (6,5 saat)
Öğlen vardiyası: 16:30 – 23:00 (6,5 saat)

Genel olarak İSAM’da ve kütüphanemizde T.C. Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan tüm genelge, karar ve rehberler takip edilerek titizlikle uygulanmakta olup hem personelimizin hem de kütüphane üyelerimizin sağlığı açısından alınabilecek önlemler konusunda özel bir hassasiyet gösterilmiştir. Zorunlu planlamalar, gerekli dezenfekte ve temizlik faaliyetleri ile teknik hazırlıklar İSAM Pandemi Kurulu’nun gözetiminde yürütülmekte.

Kütüphane üyelerimizin bu kurallara titizlikle uymaları hem kendilerinin hem de toplumsal sağlığımız açısından önem taşımaktadır.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kütüphanemizde uyulması gereken kuralları içeren KÜTÜPHANE KULLANIM REHBERİ için tıklayınız.

KÜTÜPHANE RANDEVU SİSTEMİNE GİRİŞ

Yayım Tarihi: 12.09.2020

Arkadaşına Gönder
Yazdır
 
     

     
 

  Kütüphane KATALOG TARAMA
  Kütüphane RANDEVU Sistemi

  METİN ERİŞİMLİ VERİ TABANLARI

   İlahiyat Makaleler VT (PDF)
    Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Makaleleri VT (PDF) YENİ
    Dokümantasyon VT (PDF)
    Osmanlıca Makaleler VT (PDF)
    Risaleler VT (PDF)
    Osmanlı Salnâmeleri VT (PDF)
  KÜNYE ERİŞİMLİ VERİ TABANLARI
    İlahiyat F. Tezler Kataloğu VT
    Türkiye Kütüphaneleri VT
    Makaleler VT
    Kadı Sicilleri Kataloğu VT
   Ulema Sicil Dosyaları VT (YENİ)
  ARŞİV VERİ TABANLARI
    Hüseyin Hilmi Paşa Evrakı
    Yusuf İzzeddin Efendi Evrakı
    Muhammed b. T. et-Tancî Evrakı 
    Ziyad Ebüzziya Evrakı 
    Orhan Şaik Gökyay Evrakı
    Kemal Batanay Müzik Arşivi
    Mehmed Safayhi Evrakı
    Veysel Paşa Evrakı
    Rıza Tevfik Bölükbaşı Evrakı
   Cüneyd Kosal Türk Musikisi Arşivi (PDF) 
 
   Kütüphane Yayın Teklif Formu
    Elektronik Kaynaklar
    Linkler             Üyelik
    Anket

    İletişim
 


İSTANBUL KADI SİCİLLERİ


 
     

  Haberler
           Haberler